CBŚP zatrzymało 11 członków z gangu pseudokibiców

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 członków z gangu pseudokibiców. Mężczyźni są podejrzani m.in. o rozboje, kradzieże z włamaniami, bójki i pobicia przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z Prokuraturą Krajową zatrzymali 11 gangsterów związanych ze środowiskami pseudokibiców jednego z klubów sportowych. Policjanci zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono biżuterię, pieniądze i mienie o łącznej wartości około 100 tys. zł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu z nich tymczasowy areszt. W całej sprawie zatrzymano już łącznie 41 osób. Policjanci nie wykluczają kolejnych aresztowań.

dodany 2019-01-31 10:42 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją