Są zarzuty dla hejtera, który groził prezydentowi Szczecina

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzuty dla hejtera, który w sowim komentarzu groził śmiercią prezydentowi Szczecina, Piotrowi Krzystkowi. Młody mężczyzna może trafić do aresztu.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzuty młodemu mężczyźnie, który po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na Facebooku napisał komentarz: "Szczecin zazdrości Gdańskowi mam nadzieję, że Krzystka spotka to samo". Hejter usłyszał zarzuty publicznego nakłaniania do popełnienia zbrodni zabójstwa oraz publicznego pochwalania przestępstwa za pośrednictwem portalu społecznościowego.

W czwartek (17 stycznia) prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Nie jest to jedyny przypadek grożenia śmiercią włodarzom miast. Podobne zarzuty usłyszeli internauci grożący prezydentom m.in. Olsztyna, Poznania czy Wrocławia. Policja zatrzymała już kilkanaście osób.

dodany 2019-01-18 09:50 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją