Francuscy myśliwi polują na dziki w okolicy Szczecina

Jedna z francuskich firm organizuje polowania na dziki i jelenie z Pomorza Zachodniego. Cena wycieczki zaczyna się od 550 euro za dzień. Myśliwi zachęcają na polowania w grudniu i styczniu.

Kontrowersyjne wycieczki organizuje m.in. francuska firma Chassorbis. Przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego wyjaśniają, że w okolicach Szczecina regularnie odbywają się polowania m.in. dla Francuzów, Niemców czy Skandynawów. Powód jest prosty - w Polsce dzików i jeleni jest więcej niż w tamtych krajach.

Dzięki pieniądzom zarobionym w ten sposób, polscy myśliwi mają pieniądze na wypłatę odszkodowań.

Takim faktem oburzeni są przedstawiciele Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta. Mówią, że można to porównać do safari, które budzą również kontrowersje. Z tym, że u nas żyrafy i słonie zastępują jelenie i dziki.

Aby obcokrajowiec mógł polować w Polsce, musi posiadać uprawnienia zdobyte w swoim kraju i zdobyć zgodę od Polskiego Związku Łowieckiego.

dodany 2018-12-03 10:22 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją