Znany adwokat z zarzutami. Prał brudne pieniądze?

Znany adwokat ze Szczecina jest podejrzewany o przywłaszczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych i pranie brudnych pieniędzy. Jednak Przemysław K. nie przyznaje się do winy.

Sprawa na razie jest bardzo tajemnicza. Wiadomo, że zamieszany jest w nią mężczyzna znany wymiarowi sprawiedliwości. Obecnie toczy się przeciwko niemu proces o wyłudzenie. Nie jest jasne, czy to jego zeznania sprawiły, że w śledztwie pojawiło się nazwisko znanego mecenasa.

Adwokatura wszczęła przeciwko niemu również postępowanie dyscyplinarne. Prokurator poinformował radę adwokacką o problemach Przemysława K. Jest on jednym z najprężniej działających adwokatów w Szczecinie. Kancelarię prowadzi od 16 lat, najpierw ze wspólnikiem, a od pięciu lat samodzielnie.

Jego klientami są znane osoby, instytucje i firmy. Ostatnio był zaangażowany w sprawę przedsiębiorców oskarżonych o korumpowanie urzędników skarbowych. Mecenas był obrońcą kilku z nich. Broni też jednego z głównych oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej.

Przemysław K. nie komentuje sprawy. Po przesłuchaniu wyszedł na wolność. Mężczyzna nie przyznał się do winy, ale nie wiadomo, czy złożył wyjaśnienia, czy zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

dodany 2018-11-28 10:49 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją